Jaki szampon zastosować do włosów farbowanych? Oto kilka podpowiedzi naszych specjalistów

Jeśli jesteś dziewczyną, zdecydowanie świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak mocno ważna jest właściwa pielęgnacja włosów. Jeśli nie zapewnisz swoim włosom wszystkich niezbędnych składników i nie dobierzesz właściwego szamponu i pasującej do niego odżywki, wówczas niestety nie będziesz mogła cieszyć się olśniewającą fryzurą - włosy bowiem bardzo szybko zaczynają reagować na wszelkie zmiany. Jak zatem właściwie zadbać o swoje włosy?


Rudowłosa kobieta
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com
Na początek musisz zdać sobie sprawę z tego, że każdy typ włosów wymaga trochę innej pielęgnacji, a dodatkowo nie jest tak, że przez całe Twoje życie będziesz mogła z powodzeniem używać tego samego szamponu. Jeżeli na przykład zafarbujesz włosy, wówczas bez wątpienia będziesz musiała trochę zmienić sposób pielęgnacji.

Jak zatem dowiedzieć się, jakie konkretnie masz włosy i jaką w związku z tym pielęgnację powinnaś zastosować? W takich sytuacjach zazwyczaj polecamy zwyczajnie przejście się do niezłej fryzjerki - taka osobakategorycznie będzie w stanie powiedzieć Ci dokładnie, z jakim typem włosów ma do czynienia w Twoim przypadku i w jaki sposób najlepiej powinnaś o nie dbać. Jeżeli tylko zastosujesz się do jej porad, wówczas bez wątpliwości nie będziesz tego żałować, a Twoje włosy szybko staną się o wiele ładniejsze.
Kobieta
Author: MichaelaPhotos.
Source: http://www.flickr.com


Wspomnieliśmy wcześniej o włosach farbowanych - kiedy farbujesz swoje włosy, wówczas bez wątpienia świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak częste farbowanie niekorzystnie wpływa na ich wytrzymałość. Jeżeli pomimo częstego farbowania chcesz utrzymać je w niezłej kondycji, wówczas bez wątpienia powinnaś zainwestować w dobry szampon do włosów farbowanych . Takie szampony najczęściej zawierają o wiele więcej witamin potrzebnych włosom, które są bardzo osłabione po farbowaniu.

Jeśli masz swój sprawdzony szampon od włosów farbowanych, wówczas powinnaś go zawsze używać po każdym farbowaniu. Jeżeli jednak nie, wtedy chcemy polecić Ci markę Kerastase (zobacz więcej) - ten szampon jest używany przez sporo dziewczyn na całym świecie i zbiera praktycznie same pozytywne opinie.

Żeby znaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam bardzo interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Kiedy jesteś świeżo po farbowaniu włosów, wówczas z pewnością powinnaś go spróbować - być może okaże się, że Kerastase stanie się Twoim ulubionym szamponem do włosów osłabionych.