Których obcych języków warto się uczyć?

Na całym świecie używa się około 6 tysięcy różnych języków. To, iż warto ich się uczyć, nie jest niczym odkrywczym. Pytanie jedynie, które z nich są najbardziej warte naszej uwagi.


Z pewnością - nie oszukujmy się - język angielski.


Dzisiaj, wyjazdy w jakiekolwiek miejsce na globie, są dosyć skomplikowane, jeśli nie znamy tego języka. Ambaras pojawia się również w czasie poszukiwania zatrudnienia. Mnóstwo firm prowadzi rozmowy rekrutacyjne po angielsku.


niderlandzki
Author: VeroStilo
Source: VeroStilo


Bezspornie popularność obcego języka jest pewnym z kryteriów, jakim musimy się kierować przy wyborze. Im więcej ludzi mówi w danym języku, tym bardziej prawdopodobne jest, że nam się przyda. Język, który znajduje się na pierwszym miejscu jest chiński. Kolejne miejsce zajmuje hiszpański, następne język angielski.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym miejscu tekst? Kliknij zatem oprócz tego tutaj oraz zobacz więcej informacji (https://hanzo.com.pl/laptopy-notebooki-15,6) na omawiany problem!

Na następnych pojawia się język arabski, portugalski, japoński, włoski.


trampolina
Author: Tony Tseng
Source: http://www.flickr.com
mobilne zakupy
Author: Kumar's Edit
Source: http://www.flickr.com


Z pewnością trzeba jednakże zastanowić się nad tym, jaki język obcy zdaje nam się najbardziej fascynujący. Którego obcego języka nauka da nam najwięcej zadowolenia, bo o to głównie w nauce języka powinno iść. Jeżeli nadzwyczaj Ci się podoba niderlandzki - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się go uczył. Co bardzo istotne, język obcy za każdym razem będzie pewną praktyczną zdolnością, natomiast jego nauka przynosi wymierne rezultaty, na przykład w postaci podwyżki czy też lepszej pracy.


Biorąc pod uwagę to, iż sezon wybierania językowych szkół w pełni, czas zastanowić się nad prywatnymi motywacjami, ale również globalnie spojrzeć na tę materię. Może okazać się, że połączymy miłe z pożytecznym. To co? chiński czy fiński?