nauka

Jakimi metodami skutecznie uczyć się języka obcego?

szkoła językowa
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
Większa część z nas, przywołując w pamięci studenckie lata, zgodzi się niechybnie ze stwierdzeniem, iż język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie udało się opanować 2 dni przed sesją egzaminacyjną. Uzyskanie wprawy językowej wymaga dłuższego okresu regularnej pracy jak też zawziętości. Indywidualne zdolności oraz intensywność kontaktu z językiem grają tu ważną rolę, nie są to jednakże czynniki, które przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki egzekwowaniu sprawdzonych reguł i konsekwencji języka może nauczyć się każdy!

Z jakiego powodu warto jest kupić naszym dzieciakom przeróżne zabawki dydaktyczne?

Mieszkanie na sprzedaż
Author: Loozrboy
Source: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
W każdym domu, w jakim są małe dzieci, jest śmiesznie i wesoło. Rodzice wynajdują różne sposoby na wzbogacenie czasu swoim dzieciakom. Niestety w czasach, kiedy wszyscy jesteśmy bardzo zajęci swoimi zajęciami służbowymi, niezwykle lubimy przynosić swoją pracę do domu.


Wtedy ilość czasu, jaką możemy poświęcić naszym pociechom znacznie się ogranicza oraz, żeby dzieci nie przeszkadzały nam w wykonywaniu czynności, jakie przecież my powinniśmy zrobić w biurze, zajmujemy im ich czas włączając im notebook albo jakieś kreskówki.

Korepetycje z języka polskiego dla obcokrajowców i uczniów

Author: Platu Korepetycje
Jak można się przekonać, język Polaków jest skomplikowany nie tylko dla obcokrajowców. Rzecz jasna od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, wymaga się czegoś znacznie więcej, niż od ludzi, co zwyczajnie chcą poznać ten język: rozumienia wierszy, znajomości literatury, życiorysów najbardziej zasłużonych artystów, a także historii i przemian w sztuce: renesansu, romantyzmu i reszty terminów, które przydają się generalnie głównie w szkole i nigdy później. Nie jest to jednak trudne, a potrzebne do zdania egzaminu maturalnego, a okazuje się, że niestety nie wszyscy dają sobie z tym radę. Nierzadko przydatne są korepetycje język polski

Która z aktywności może skutecznie zachęcić do zmiany kanapy na dwór? Jak zacząć być aktywnym?

góry
Author: Nassfeld
Source: http://www.flickr.com
Sposób, w jaki spędzamy czas wolny wpływa na stan naszego organizmu i samopoczucie. Należy o tym pamiętać, kiedy następny dzień z rzędu miast pójść na powietrze oraz w sposób aktywny spędzić czas, wylegujemy się przed telewizorem.

Dlaczego warto wysyłać dzieci na organizowane przez szkołę wycieczki?

Impreza firmowa
Author: Tech Cocktail
Source: http://www.flickr.com
Każdy wie, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy nowych ludzi. Większość z nas jeździła na szkolne wyjazdy, które odbywały się podczas roku szkolnego. Była to doskonała okazja, aby odpocząć od nauki i spędzać czas z rówieśnikami z daleka od szkolnych murów.


Wypad do jakiegokolwiek muzeum czy też kopalni soli, to dla dzieci duża dawka nauki, której nie doświadczyłyby tak szybko i z taką radością, jak właśnie jeżdżąc na wycieczki szkolne.

Uczenie się angielskiego w Anglii - czyli, nauka samiutkiego, przeciwko uczenie się na kursie

nauka angielskiego w londynie
Author: Alexander Marie Guillemin
Source: http://www.flickr.com
Posiadasz zamiar wyjechać do Anglii, dla przykładu do Londynu? Masz jakieś pojęcie o języczku oraz sądzisz, iż doszlifujesz tam osobisty angielski? A może nie umiesz angielskiego wcale? Jeśli któraś z tych rzeczy się zgadza to idealnie trafiłeś! W naszym artykule opowiemy Ci trochę o nauce samemu, a nauce w grupie na kursie w Londynie!


język angielski od samego początku był dla Ciebie łatwy, i rozmyślasz o pojechaniu do Anglii? nauka angielskiego w Anglii wygląda troszkę inaczej niż u nas w Polsce, albowiem sam fakt, że rozmawia się tam w tym konkretnym języku, powoduje, że opcja nauczenia się powinna być na pierwszy miejscu naszych własnych "zadanek" po przyjeździe.

Obecnie gry edukacyjne dla przedszkolaków i starszych dzieci są mocno zróżnicowane, niemniej warto wybierać tego typu produkty, żeby nasze dzieci mogły się bawić i uczyć

rodzice - fotografia
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com
Dzieci przeważnie łatwo dla siebie coś do robienia i często jest to w pierwszej kolejności zabawa, dzięki której mogą być radosne, a jednocześnie uczyć się nowych rzeczy.

Rzetelny nauczyciel języka angielskiego odpowiednio objaśni wszelkie kwestie, związane z nauką języka

nauka języka obcego
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia dzisiaj coraz więcej ludzi przemieszcza się nie tylko wewnątrz kraju, jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, ale także coraz to nagminniej wyrusza w długie podróże cudzoziemskie nie tylko po Europie, ale także po całym globie. Oczywiście dużo uczynione jest otwarciem się granic i możnością przemieszczania się bez posiadania paszportu, co kolosalnie skróciło czas podróży i ośmieliło wielu domowników do wyruszenia w nieznaną historię.

Popołudniowe zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców – gdzie można zapisać malucha?

lekcja angielskiego
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny duża liczba dorosłych zaczyna szukać zajęć dodatkowych dla swoich dzieciaków. Oczywiście oferta jest szeroka – od aktywności sportowych po plastyczne, pozwalające zrozumieć świat i taneczne. Jest także bardzo szeroka oferta lekcji językowych. Na które zajęcia dobrze jest zgłosić malucha?