chrzest

Butiki z dewocjonaliami oferują wyjątkowo śliczne komplety do chrztu

chrzest święty
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Narodziny dziecka to czas niezwykle ważny tak samo dla rodziców jak i pozostałej części familii. Od razu rozmawia się na temat tego, kim stanie się w przyszłości, jak je wychować i co zrobić, żeby przekazać najlepsze wartości. W rodzinach katolickich, po urodzinach dziecka nadzwyczaj ważnym elementem jest chrzest, który wedle wierzeń zdejmuje grzech pierworodny. Z tej racji w całej familii, kiedy zbliża się chrzest widać duże ożywienie.

W co ubrać dziecko na uroczystość chrztu? Podpowiadamy czym się sugerować przy kupnie ubranka dla chłopca a czym dla dziewczynki!

ubrana do chrztu dla niemowląt
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Chrzest jest pierwszą ważną uroczystością w życiu malutkiego dziecka. W tym dniu to właśnie ono jest w centrum uwagi całej rodziny i zaproszonych gości. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by chwila ta była podniosła.

Jak wybrać idealny prezent na pierwsze urodzinki

spacerówki
Author: Skagerak Denmark
Source: www.SmakProstoty.pl
Bardzo wielu z rodziców, również chrzestnych, nie za każdym razem do końca wie, które podarunki na roczek będą dla małego dziecka najbardziej odpowiednie. Jak się okazuje, całkowicie inny powinien być podarunek na roczek dla dziewczynki, zaś inny podarek na roczek dla chłopca.

Ciekawe pomysły na prezent z okazji chrztu. Jaki upominek możemy wręczyć dziecku na upamiętnienie wspaniałego dnia?

chrzciny
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba, która miała okazję zostać rodzicem chrzestnym prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, jak ogromnym wyzwaniem jest wybranie upominku dla maluszka. Powinniśmy zadbać o to, aby prezent, który dajemy w dniu chrztu zapewniał pamiątkę na długi czas. Chociaż w sklepach z prezentami dla dzieci jesteśmy w stanie znaleźć sporo niebanalnych rozwiązań, wiele z nich nie potrafi podkreślić charakteru tak cudownego dnia, jakim jest chrzest.